Sjednat povinné ručení

Nejlevnější povinné ručení

Online porovnání a kalkulace


Allianz AXA ČP ČPP ČSOB HVP Generali Kooperativa Slavia Uniqa Wüstenrot Allianz AXA ČP ČPP ČSOB HVP Generali Kooperativa Slavia Uniqa Wüstenrot

Škoda Fabia 1,2

běžná cena 2337 Kč

naše cena od 1158 Kč

Ušetříte 50% - 1179 Kč za rok

Škoda Octavia 1,9 TDI

běžná cena 5010 Kč

naše cena od 1776 Kč

Ušetříte 65% - 3234 Kč za rok

Ford Focus 1,6

běžná cena 3213 Kč

naše cena od 1600 Kč

Ušetříte 50% - 1600 Kč za rok

Zelená karta IHNED! Zelenou kartu zašleme IHNED E-MAILEM, originál dostanete zítra poštou.

Sjednat povinné ručení

Porovnejte si u nás nabídky povinného ručení a sjednejte u nás, online, nejvýhodnější povinné ručení na českém trhu.

POJIŠTĚNÍ ODPOVĚDNOSTI Z PROVOZU VOZIDLA (POVINNÉ RUČENÍ)

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (povinné ručení) chrání pojištěného před rizikem dopravní nehody, tj. poskytuje mu pojistnou ochranu pro případ škody vzniklé provozem vozidla (dopravní nehodou).

Pojištěnému poskytuje ochranu před případným finančním nárokem poškozeného nebo poškozených.

Každé vozidlo, které je evidováno v registru vozidel, musí mít sjednáno pojištění zodpovědnosti z provozu vozidla (povinné ručení). Tato povinnost vyplývá z ustanovení zákona č. 168/1999 Sb. ve znění pozdějších předpisů, tj. o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla.

Každý vlastník nebo spoluvlastník vozidla evidovaného v registru vozidel je povinen uzavřít pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (povinné ručení), a to bez rozdílu. Nezáleží na tom, zda je dané vozidlo aktivně používáno nebo ne. V případě, že dané vozidlo nebudete dlouhodobě používat, je potřeba takovéto vozidlo dočasně nebo trvale vyřadit z registru vozidel. Na takto vyřazené vozidlo z evidence registru vozidel se nevztahuje zákonná povinnost uzavření pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (povinné ručení).

Jako doklad o sjednání pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (povinné ručení) slouží zelená karta, kterou jste povinen předložit při silniční kontrole Policii ČR.

Proti čemu mě povinné ručení nechrání: Škody na mém vlastním vozidle – k tomu slouží HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ.

K povinnému ručení si dále můžete připojistit: čelní sklo, všechna skla, asistenční služby, úrazové pojištění přepravovaných osob, zavazadla, náhradní vozidlo a např. i odcizení

Co je to BONUS?

Bonus je vaše sleva, kterou získáváte od pojišťovny za bezeškodný průběh pojištění, např. tedy za povinné ručení. Sleva vám náleží za ty měsíce, kdy jste jezdili bez nehod. Výše slevy je závislá na celkové době trvání vašeho dosavadního pojištění povinného ručení. Za každých 12 měsíců bezeškodního průběhu získáte od pojišťovny slevu na pojistném ve výši 5 %. Tato vaše „vyježděná“ sleva se vám načítá a může dosáhnout až 60%. V praxi to znamená, že pokud máte pojištění – povinné ručení již např. po dobu 6-ti let a během této doby jste nezavinili žádnou nehodu, náleží vám automaticky sleva na pojistném za povinné ručení ve výši 30% (za každý rok 5%).

Co je to MALUS?

Malus je naopak přirážka k vašemu pojistnému a je závislá na počtu dopravních nehod, které jste zavinili. V případě že zaviníte (způsobíte) dopravní nehodu, pojišťovna vám naopak poníží váš „vyježděný“ bonus o 12 až 36 měsíců za každou pojistnou událost (nehodu). Přesná výše vašeho malusu je závislá na konkrétní pojišťovně. Každé snížení bonusu představuje samozřejmě navýšení ceny pojistného za povinné ručení. V případě, že způsobíte opakovaně dopravní nehody, může váš bonus dosáhnout i minusových hodnot. V takovém případě bude vaše pojistné za povinné ručení zdraženo a vy budete platit více.

 

Výpověď smlouvy povinného ručení ke konci pojistného období

Jedná se o nejčastější způsob ukončení pojistné smlouvy povinného ručení. Výpověď smlouvy povinného ručení je potřeba učinit písemně a doručit ji nejméně 6 týdnů před výročním dnem pojistné smlouvy (datum počátku smlouvy) na adresu pojišťovny. Konec pojistného období je zapsán ve vaší pojistné smlouvě nebo na zelené kartě.

Výpověď smlouvy povinného ručení z důvodu změny vlastníka, prodej vozidla

Pojištění povinného ručení zaniká ke dni oznámení výpovědi. Pokud dojde k prodeji vozidla a tudíž ke změně vlastníka, doporučujeme vám toto oznámit pojišťovně. Dle zákona pojišťovna předepisuje pojistné do data nahlášení změny, nikoliv do data prodeje vozidla. V praxi to znamená, že pokud nahlásíte pojišťovně prodej vozidla až např. dva týdny po vlastním prodeji, pojišťovna vám přesto tyto dva týdny zahrne do pojistného. Pojišťovna vám samozřejmě vrátí případný přeplatek na váš účet nebo ho zašle poštovní poukázkou na vaši adresu.

Sjednat povinné ručení
Potřebujete více informací? Zavolejte nám!

 

 

Zavoláme Vám
Zadejte své telefonní číslo a my Vám zavoláme zdarma zpět!

Zákaznická infolinka
602 260 206 | [email protected]
Po - Pá: 8:30 - 19:00