Pokračovat

Hypotéky

Ušetříme Vám až 250 000 Kč na každém vypůjčeném milionu

Hypoteční kalkulačka

Druhy hypotečních úvěrů

Klasický hypoteční úvěr se používá k financování nákupu, výstavbu nebo rekonstrukci nemovitosí určené k bydlení, např. rodinný dům, byt či nákup pozemku. Hypoteční úvěr je zajištěn nemovitostí a úroky z hypotečního úvěru jsou odečitatelnou položkou od základu daně, ale pouze v případě, že v dané nemovitosti bude mít klient trvalé bydliště.

U Klasického hypotečního úvěru má klient možnost se rozhodnout jestli úvěr pokryje celou hodnotu nemovitosti, nebo jen určitou část. Na základě tohoto kritéria se rozlišuje:

  • Hypotéka do 70 % hodnoty nemovitosti (cena stanovená bankou)
  • Hypotéka do 85 % hodnoty nemovitosti
  • Hypotéka do 100 % hodnoty nemovitosti

Americká hypotéka se od té klasické liší v tom, že banka nepůjčuje peníze na pořízení nemovitosti, ale americká hypotéka předpokládá, že už nemovitost vlastníte. Americká hypotéka je vlastně neúčelový úvěr na cokoliv, kdy dáváte bance do zástavy nemovitost. Půjčené peníze mohou být vázány na nějaký konkrétní účel nebo je můžete utrácet bez omezení. LTV Americké hypotéky se v závislosti na bance a dalších podmínkách zpravila pohybuje mezi 50% - 85% hodnoty zástavy.

Refinancování hypotéky je vlastně klasický hypoteční úvěr. Jen účelem jejího poskytnutí není pořízení nemovitosti, ale uhrazení již poskytnuté hypotéky odjiné banky. Typickým důvodem pro refinancování hypotéky je změna úrokové sazby v době fixace. Často se vyplatí přejít od současného poskytovatele hypotéky k jinému. Díky refinancování je možné získat výhodnější podmínky (nižší úrokovou sazbu) nebo třeba prodloužit dobu splatnosti.

Hypotéka bez doložení příjmu je úvěr, u kterého nemusíte bance dokládat svoje přímy. Tato hypotéka je především pro lidi, co nemají pravidelný příjem nebo ho nemohou doložit. Je určena i pro ty, kdo neplní podmínky pro získání klasické hypotéky (týká se to například i OSVČ, kterí podnikají teprve kratší dobu). U Hypotéky bez doložení příjmu, ale většina bank nabídne pouze úvěr do výše 50% z odhadní ceny.

Sjednat havarijní pojištění
Potřebujete více informací? Zavolejte nám!

 

 

Zavoláme Vám
Zadejte své telefonní číslo a my Vám zavoláme zdarma zpět!

Zákaznická infolinka
602 260 206 | [email protected]
Po - Pá: 8:30 - 19:00